BJMT Alkalmazott Matematikai Konferencia 2012

A Bolyai János Matematikai Társulat – a győri Széchenyi István Egyetem társszervezésében – 2012. június 21-23. között megrendezi a BJMT Alkalmazott Matematikai Konferenciát. A konferencia helyszíne a győri Széchenyi István Egyetem.

A Társulat a konferenciával egy konferenciasorozatot kíván indítani, alkalmanként más egyetemmel vagy kutatóközponttal társszervezésben. Célja a jelenkor olyan társadalmi, technológiai és gazdasági kihívásainak a bemutatása, amelyeknek egzakt megfogalmazásában és megoldásában a matematika jelentős szerepet játszik. Egyben egy új fórumot kíván teremteni multidiszciplináris kapcsolatok kialakítására és új irányokba vezető matematikai kutatások ösztönzésére.

A konferencia tematikáját ennek megfelelően alkalmazási területek szerint strukturáljuk. A 2012-ben sorra kerülő alkalmazási területek:

• Pénzügyi- és Biztosítási Matematika
  • Jármű- és Gépipar, Energia
  • Biológia, Orvosi Alkalmazások, Gyógyszeripar
  • Telekommunikáció és Web-Technológiák

Az egyes alkalmazási területekhez kapcsolódó előadásokat a konferencia teljes idejét kitöltő, párhuzamos stream-ekbe szervezzük. Ugyanakkor az előadások mintegy 50 %-ában a matematikai eszközök bemutatásán lesz a hangsúly, releváns alkalmazási motivációval. A konferencia nyelve magyar, eltekintve egy-két külföldi előadótól. A konferencia slide-jai angol nyelvűek is lehetnek.

Egy stream programját kiemelt, 45 perces, egy-egy alkalmazási területet bemutató előadások, meghívásos alapon szervezett matematikai orientáltságú szekciók, önállóan jelentkező előadók előadásai és elsősorban PhD hallgatóknak ajánlott poszter szekciók képezik. A konferencia minden napját egy általános érdeklődésre számot tartó plenáris előadással kezdjük. A kiemelt előadók köre – az alkalmazási területnek megfelelő csoportosításban – a honlapon megtekinthető.

A konferencia szombaton kora délután tartott 45 perces plenáris kerekasztal beszélgetéssel zárul “Benefits and cost of applied mathematics research” címmel.

Az előadások absztraktjai a konferencia honlapján lesznek elérhetők. Az előadással történő bejelentkezéssel az előadó hozzájárulását adja, hogy az előadásának a konferencia rendszerre feltöltött absztraktja a konferencia honlapján megjelenjen.

A konferenciasorozat komplementáris az évtizedek óta sikeres Magyar Operációkutatási Konferenciához képest. Matematikai orientációját illetően elsősorban a SIAM hasonló rendezvényeit és kiadványait, valamint a Mathematical Theory of Networks and Systems (ld. http://mtns2012.com.au/) konferenciasorozatot tekintjük referenciapontoknak.

A konferencia szakmai támogatója a Magyar Operációkutatási Társaság, valamint a Neumann János Számítógéptudományi Társaság.

További információk a konferencia saját honlapján: amk2012.math.sze.hu

Gerencsér László